The Loft izle (Daire)
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 85 Görüntülenme

The Loft izle (Daire)

19 Temmuz itibariyle vizyona giren filmler arasında en kayda değer yapımlardan biri de El Cuerpo isimli İspanyol gerilim filmiydi. Eğer El Cuerpo'yu sevdiniz ve aynı tarzda bir gizem filmi arıyorsanız, 2008 Belçika yapımı Loft doğru adres. Özellikle 2008 yapımı olduğunu belirtme ihtiyacı duyuyoruz çünkü filmin başka yıllarda çekilen versiyonları da var ama aynı tadı verdiği söylenemez. Muhtemel 2013'te Loft'un bir de Hollywood versiyonu vizyona girecek ama öncesinde orijinalini izlemekte fayda var. The Alzheimer Case ile sinema dünyasına "ben de varım" mesajını veren Belçikalı yönetmen Erik Van Looy, Loft ile çıtayı iyice yükseltmiş gözüküyor. Loft'un Belçika sinema tarihinde en çok gişe hasılatı elde eden film olduğunu belirtirsek, herhalde çıtayı ne kadar yükselttiği daha iyi anlaşılır. Filmin bu kadar başarılı olmasında en önemli etkenin başarılı hikayesi olduğu düşünülünce, bu senaryoyu yazan Bart De Pauw'u da tebrik etmek gerekiyor. Loft, 5 evli erkeğin kaçamak yapmak için bir çatı katını kullanması sonucu yaşananları anlatıyor bize. İçlerinden biri, bir sabah çatı katına geldiğinde yatakta ölü bir kadın bulur. Hemen diğer arkadaşlarını arar ve katilin kim olduğunu bulmaya çalışırlar.
Daire izle
Katil içlerinden biri midir yoksa birisi onlara kötü bir oyun mu oynamaktadır ? Olay yavaş yavaş aydınlandıkça, kahramanlarımız yeni sorular ve sorunlarla karşılaşmaya başlar. Filmi ilk başta El Cuerpo ile karşılaştırdık ama kesinlikle ondan daha katmanlı bir senaryosu var. Loft'ta da aynı El Cuerpo'da olduğu gibi soruşturma sırasında yapılan geri dönüşler ile olay anına gidiyoruz.
The Loft Altyazılı izle
Ancak Loft bu noktada olay örgüsüne bir halka daha ekleyerek daha karışık bir hal alıyor. Soruşturma sırasında polisler muhtemel suçlular ile konuşurken ilk olarak cesetin bulunduğa ana geri dönüşler oluyor. Sonrasında da ,çatı katında cesedin başında toplanan 5 kafadarın cinayet öncesinde yaşandıklarını öğrenmeye başlıyoruz. İşte Loft'un en büyük başarısı da; başkasının elinde allak bullak olabilecek bu çok katmanlı ve karışık hikayeyi izleyicisini yormadan ama merak içerisinde bırakarak anlatmasında. Filmin sonuna kadar süren bütün bu meraklı bekleyiş bir de tatmin edici final ile süslenince, Loft tavsiye listemizde ön sıralardaki yerini anında alıyor. Her ne kadar gerilim filmi olarak anılsa da gizem yönünün ağır bastığı Loft, türün meraklılarının kesinlikle izlemesi gereken bir film.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Loft

  Yayın Tarihi:

  30 Ocak 2015

  Senaryo:

  Bart De Pauw, Wesley Strick

  Resimler

  "The Loft izle (Daire)" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?